NEDEN FİREWALL [ GÜVENLİK DUVARI ] KULLANMALIYIZ

Bu yazımızda neden Firewall kullanmanız gerektiğini özetleyen birkaç önemli başlığa değineceğiz. Öncelikte kısa bir tanım yapalım;


Firewall Nedir?

Firewall [güvenlik duvarı] basit tanımla, server ve bilgisayarlarınıza internet üzerinden yetkisiz kişilerin erişmesini engellemesi için üretilmiş bir kalkandır.


Peki Firewall [güvenlik duvarı] Nasıl Çalışır?

Firewall [güvenlik duvarı] sizin belirlediğiniz kuralları işleterek kimlerin ve hangi cihazların sisteminize erişebileceğine karar verir. Buna göre izin verir ya da engeller.


Firewall [güvenlik duvarı] faydalarını nelerdir?

-Firewall [güvenlik duvarı] sizin belirlediğiniz kuralları işleterek kimlerin ve hangi cihazların sisteminize erişebileceğine karar verir. Buna göre izin verir ya da engeller.

-Uygun yapılandırılmış bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız uzaktan erişimi kapatabilirsiniz ve bilgisayarınıza korsanların erişmesini engellemiş olursunuz. Aksi durumda yetkisiz biri bilgisayarınızı uzaktan kontrol altına alır ve tüm verilerinizi ele geçirebilir.

-Firewall [güvenlik duvarı] 5651 sayılı yasa gereği kurum çalışanları için sağlanan internet erişimlerini, zaman damgalı ve imzalı olarak kayıt altına alınmasını sağlayabilir.

-Web erişim filtreleme özelliği sayesinde kullanıcıların iş ihtiyaçları haricindeki web sitelerine erişimlerinin engellenmesi düzenlenmesi ve böylece iş gücü kayıplarının önüne geçilmesi sağlar.

-Önbellek Özelliği sayesinde ziyaret edilen web sitelerindeki resim, metin vb verileri her seferinde baştan indirmek yerine sadece değişiklikleri indirilerek hızlı internet erişimi sağlar ve internet kotasını en verimli şekilde kullanır.

-Cihaz filtreleme özelliği ile birileri kablosuz ağ şifrenizi öğrense dahi, bu kişilerin internete çıkmaları engellenir. Yalnızca izin verilencihazların internete erişmesini sağlar.

-Şirketiniz dışından internetinizi kullanacak kişilerin öncesinde T.C. Kimlik Numarası veya SMS sistemi ile kimlik doğrulamasını yaparak internet üzerinden işleyebileceği her türlü suçun doğrudan ziyaretçinin kendisinin sorumluluğunda olmasını sağlar. (İnternetiniz üzerinden bir siber suç işlendiğinde, herhangi bir kayıt sisteminiz yoksa sorumluluk tamamen internet hat sahibinin olmaktadır.)

-Yedekli hat özelliği sayesinde internet bağlantınız kesilse dahil yedek bir 4.5G hattınız varsa otomatik olarak bu hatta geçiş yapar ve siz inernet kesintisinden etkilenmezsiniz.


Bize buradan ya da ekranın altında bulunan canlı destek penceresinden 7/24 ulaşabilirsiniz.


Bize hemen ulaşın: info@ebh.com.tr | 0850 766 36 36

firewall, güvenlik duvarı, bilgi güvenliği, firewall kurulumu, vpn kurulumu, server kurulumu, antivirüs kurulumu, web filtreleme, it elemanı, outsource personel, outsource eleman, it personeli, it outsource personel, it outsource elemanı, outsource it elemanı, it destek elemanı, it destek personeli, t support elemanı, destek bilişim, bilgi işlem, bilgi teknolojileri, bilgisayar servisi, yedekleme, bilgisayar destek, it danışmanlık, bilişim destek, pc destek, bilişim destek hizmetleri, bilişim danışmanlık, kurumsal bakım anlaşması, bt danışmanlık, teknik destek, bilgisayar servisi, it desteği, profesyonel it desteği, kurumsal it desteği, şifrelenmiş data, hacker saldırısı, datalarımız çalındı, data güvenliği, viruslü email, data encrytion, fidye saldırısı, Data bilgi, veri yedekleme, virüs temizliği, antivirüs yazılımı, server sunucu güvenliği, sunucu yedekleme, veri yedekleme