OFİSİNİZDE ORTAK DATALARINIZI PAYLAŞMAK VE YEDEKLEMEK İÇİN ÇÖZÜM MÜ ARIYORSUNUZ?

Ofisinizdeki bilgisayarlardaki dosyaları ortak kullanamıyorsunuz ya da bir bilgisayarı ortak bilgisayar olarak belirlediniz ve tüm dosyaları orada topluyorsunuz. Ortak dosya kullanımı için en ilkel yöntem bu olmasına karşın en büyük risk te burada bulunuyor. Ortak alan amaçlı kullandığınız bu bilgisayarın hard diski arızalandığında dosyalarınızın tamamınıda kaybetmeniz her an mümkün.

Bunun dışında bu doslayalara herkes istediği gibi erişiyor, yönetimin erişeceği dosyaları farklı bir alanda tutabileseniz ne iyi olurdu. Bir de bunlar düzenli olarak kendi içinde yedeklense herkes sadece yetkisi olan klasöre erişebilse, bunların üstüne bilgisayarlarınızdaki verilerde bu alana yedeklenebilse hayat ne kadar kolaylaşırdı.


Peki ofis içinde güvenli ve yedekli dosya paylaşımı için en uygun ve ekonomik çözüm nedir? Yukarıdaki çözüme nasıl erişebilirsiniz?

Sadece dosyaları saklamak paylaştırmak ve erişim yetkileri vermek için bir serve satın almak çok maliyetli olur. Bunu yerine NAS (Network Access Storage) adı verilen sistemler mevcut. Bunlar modeminizden gelen bir ağ kablosuna bağlanarak ağınızda size dosya saklama hizmeti veren cihazlardır. Bu cihazlar, ağdaki birden fazla bilgisayarın ve mobil cihazın kablosuz olarak izin verdiğiniz dosyalara erişmesine, video ve ses aktarmasına imkan verir.

Bir NAS cihazı, kasa içinde bulunan bir veya daha fazla sabit disk, bir işlemci ve RAM – erişim ve ağ bağlantısını yöneten bir İşletim Sisteminden oluşur. Genel olarak 2TB ila 24TB arasında kapasitelere sahip, bir, iki ya da dört adet disk bulunan ev ile küçük işletme kullanımı için ideal sistemlerdir.

Ofisinizde datalarınızın ortak bir alanda saklanması ve yedeklenmesi için bir çözüme ihtiyacınız varsa bizden bu konuda yardım alabilirsiniz.


Bize hemen ulaşın: info@ebh.com.tr | 0850 766 36 36

destek bilişim, bilgi işlem, bilgi teknolojileri, bilgisayar servisi, yedekleme, bilgisayar destek, it danışmanlık, bilişim destek, pc destek, bilişim destek hizmetleri, bilişim danışmanlık, kurumsal bakım anlaşması, bt danışmanlık, teknik destek, bilgisayar servisi, it desteği, profesyonel it desteği, kurumsal it desteği, şifrelenmiş data, hacker saldırısı, datalarımız çalındı, data güvenliği, viruslü email, data encrytion, fidye saldırısı, Data bilgi, veri yedekleme, virüs temizliği, antivirüs yazılımı, server sunucu güvenliği, sunucu yedekleme, veri yedekleme