PROFESYONEL IT DESTEĞİ ŞİRKETİNİZİ SANAL SALDIRILARDAN KORUNMASINI SAĞLAR

KOBİ’lerin şirket bilgilerine yönelik saldırılardan kendilerini koruyabilmesi, hem bilgilerinin güvenliği hem de maddi zarara uğramamaları için önemli bir konu. Bunun için profesyonel it desteği almaları gerçekten kritik. Kurumsal bakım anlaşması yaparak bilgi güvenliğinizi bize emanet edebilirsiniz.


Genelde sanal saldırılar nasıl oluyor?

Örnek 1: Email adresinize sahte bir fatura linki gönderilir, bu linki tıklamanızla beraber sisteminize otomatik bir yazılım kurulur. Bu yazılım sisteminizdeki kayıtlı tüm hesap bilgilerini saldırgana aktarır. Bu yazılımlar saldıranın bilgiasayarınıza bağlanması için arka planda bir kapı açar ve bunu saldırgana iletir. Saldırgan sisteminize bağlanarak datalarınızı şifreler yada siler. Bu durumda hızlıca bilişim destek hizmeti almanız gerekir.

Örnek 2: Buna benzer bir senaryoda siz gönderilen linki tıklarsınız ve sisteminize bir virus bulaşır. Bu virus bilgisayarınızda ve ağda erişim yetkiniz bulunan tüm dataları şifreler ve şifrenin kaldrılması için xx saat içinde sizden xxx nolu uluslar arası hesaba ödeme yapmanızı ister. Eğer yapmazsanız o hesap xx saat içinde kapanır ve bir daha datanıza ulaşma imkanınız olmaz. Bilgi işlem firmalarınında size faydası dokunamaz.

İllegal olarak bilgisayarınıza kurduğunuz yazılımlarda aslında bu işe yarar sizin sisteminizde bir açık oluşturur ve zamanı geldiğinde saldırganı bilgisayarınıza davet eder ya da farklı sistemlere yapılacak saldırılar için arka planda sizin bilgisayarınızı piyon olarak kullanır. Siz neden bilgisayarım bu kadar yavaşladı dediğinizde büyük ihtimalle sebebi bilgisayarınızın arka planda sizden habersiz bazı sitelere saldırı yapıyor olmasıdır. Dünya’da bilgi teknolojileri o kadar ilerledi ki kötü niyetli kişiler ise bunun en fazla kaymağını yiyen taraf. IT danışmanlık hizmeti almanız burada önem kazanıyor.


Peki datalarınızı korumak için neler yapmalısınız?

– İnternet erişimi için kullandığınız modeminizin yönetim paneline erişim şifresini karmaşık hale getirin (genelde bu şifre admin yada boştur. Bu konuda deneyiminiz yok ise bilgisayar servisi hizmeti veren EBH ya da herhangi bir kurumdan destek alabilirsiniz.

– Modeminizin yönetim panelinin ofis dışından uzaktan erişime kapalı olduğundan emin olun.

– Güvenlik duvarı sisteminiz yoksa en ucuzundanda olsa bir tane edinin bu araba alarmı gibidir, nasılki hırsız alarmlı arabalardan önce alarmsız arabaları soymayı tercih ediyorsa hacker larda güvenlik duvarını aşmak için uğraşmaktansa güvenliksiz bir sistemi tercih ederler. Bilişim danışmanlık hizmeti almadıysanız bize ulaşın.

– Her ne kadar Türkiye’de uygulanmıyorsada biz söyleyelim işletim sistemi, ofis yazılımı ve benzeri yazılımları lisanslı kullanın ya da bunların yasal olarak dağıtılan ücretsiz alternatiflerini kullanın (freeware).Unutmayın ücretli satılan bir uygulamayı internette (crackli) bedava bulduysanız mutlaka sisteminizin arkasında sizden habersiz birşeyler yapmak için programlanmıştır. Kimse kimseye kendi malı olmayan bir yazılımı ücretsiz olarak dağıtamaz bunu bir düşünün. Henüz bilişim destek hizmetleri almadıysanız bize ulaşın.

– Sisteminizdeki verileri mutlaka ağınız üzerinden erişilemeyecek bir yere (harici bir diske yada bulut ortamına) yedekleme yapmanız gerekir. Unutmayın sisteminize erişebilen bir hacker yada fidye yazılımı yedekleme sisteminizede erişecektir. BT danışmanlık hizmeti alarak bu riskten korunabilirsiniz.

– Phishing adı verilen sahte linklerden nasıl korunabileceğiniz konusunda bu konuda deneyimli birilerinden destek alın.

– Sisteminiz için en temel güvenlik testlerini yaptırın.

Destek bilişim it bilgi işlem vb. kelimeler aklınızı karıştırıyorsa bunlarlar siz zaman kaybetmeyin bize ulaşın kalanını biz çözelim.Bize hemen ulaşın: info@ebh.com.tr | 0850 766 36 36

destek bilişim, bilgi işlem, bilgi teknolojileri, bilgisayar servisi, yedekleme, bilgisayar destek, it danışmanlık, bilişim destek, pc destek, bilişim destek hizmetleri, bilişim danışmanlık, kurumsal bakım anlaşması, bt danışmanlık, teknik destek, bilgisayar servisi, it desteği, profesyonel it desteği, kurumsal it desteği, şifrelenmiş data, hacker saldırısı, datalarımız çalındı, data güvenliği, viruslü email, data encrytion, fidye saldırısı, Data (bilgi, veri) yedekleme, virüs temizliği, antivirüs yazılımı, server ( sunucu ) güvenliği, sunucu yedekleme