RİSK ALMAYIN, OUTSOURCE PERSONEL KULLANIN, GİZLİ BİLGİLERİNİZİ KORUYUN

Bu yazımızda neden outsource personel kullanmanız gerektiği özetleyen birkaç önemli başlığa değineceğiz.


Firmalar Nerede Hata Yapıyor?

Bilgi teknolojileri IT elemanı iş ilanları nı incelediğimizde genelde tüm işletmelerin it elemanlarında hiçbir zaman ihtiyaç duyulmayacak gereğinden fazla özellikler aradığını görüyoruz. Bu ilana başvuran ve işe alınan adaylar birkaç sebepten dolayı kısa süre sonra yeni iş arayışına girmekte ya da işletmeler tarafından işine son verilmektedir.

Bunlardan ilki, işletme, ihtiyacının üzerinde özelliklere sahip bir adayı işe alırken, bir it outsouce firmasının deneyimine sahip olmadığından, benzer özelliklerdeki adayların oldukça üzerinde bir ücret skalasında maaş ödemeyi kabul etmekte, daha sonra bu maaşın yüksek olduğunu fark ederek yetkinliğe uygun maaş ödeyebileceği farklı bir it elemanı arayışına girmektedir.

İkincisi, ilanda ihtiyacın üzerinde özellikler aradığından, işe alınan it elemanı bir süre sonra mevcut yeteneklerini kullanamaması ve üstüne bildiklerini de unutması sebebi ile yeni iş arayışına girmektedir.


Doğru Adım İşi Uzmanına Bırakmak

Aday görüşmelerinde personelin ihtiyaca uygun teknik bilgiye sahip olup olmadığı, müşteri memnuniyetine önem verip vermediğ, çözüme odaklı çalışıp çalışmadığı, raporlama alışkanlığı ve benzeri bir çok konu değerlendirilmelidir. IT elemanı seçiminde doğru soruları sormak uzmanlık gerektirir. EBH, sizin için en doğru IT elemanı nı seçerek bu yükü üzerinizden alabilir.


Peki En Büyük Riskler Neler?

IT operasyonları, üretimden, satışa kadar şirketlerdeki işin merkezine oturduğunda, bu merkezi en doğru şekilde yönetecek ya da zarar verebilecek yetkilere sahip olacak kişi ile tüm riskleri kapsayacak doğru bir sözleşmenin yapılması kritiktir.

Firmaların işe aldıkları tek bir IT personelinin, tüm it süreçlerini bilemeyeceğ ve her konuda yeterli teknik bilgi ve deneyimine tam olarak sahip olamayacağının farkına varması gerekir. Bu sebeple tek bir kişiyi işe almak yerine, server kurulum ve yönetimi, network kurulumu, bilgi güvenliğinin sağlanması, datalarınızın yedeklenmesi, envanterin yönetimi, kullanıcı sorunlarının çözümlenmesi için bir çok kişiyi bünyesinde barındıran firmalardan hizmet alınması daha doğru bir seçim olacaktır. EBH, tüm bu başlıklar için, sizin adınıza bünyesinde yetkin it personeli ni bulundurur ve siz aylık düzenli bakım bedeli kapsamında tüm bu yetkin ekipten faydalanabilirsiniz.

IT elemanı nın, hastalık vb. nedenlerle birkaç gün işe gelemediği sürede, firmalar karşılaştıkları sorunlarla başbaşa kalırlar. EBH gibi bünyesinde birden çok personel bulunduran firmalar, müşterileri lokasyonunda görevlendirdiği izinli personelin yerine aynı bilgi ve deneyime sahip ikame personel görevlendirir. Müşteri kesintisiz hizmet alırken ödediği ücretin karşılığını da %100 alır.

İşe alınan bilgi işlem elemanı nın ani bir karar ile işten ayrıldığı durumlarda firmalar, datalarının güvende olup olmadığını sorgular, server, ağ cihazları vb donanımların yönetim panellerine ait erişim bilgilerini toparlamaya çalışır ve panikle yeni bir personel arayışına başlarlar ve şirket içinde bir kriz ortamı oluşur. Bu tür durumlara düşmemek ve envanterinize ait tüm güncel bilginin sizin istediğiniz ortamda korunarak kullanıması için, EBH gibi bilgi güvenliği sözleşmesi ile hizmet veren şirketlerden destek almak en doğru yoldur.


Çalışanlarınızı uzman ekibimiz ile destekliyor, it envanterinizi yönetiyor ve otomatik raporlarla sizi bilgilendiriyoruz.


Bize buradan ya da ekranın altında bulunan canlı destek penceresinden 7/24 ulaşabilirsiniz.


Bize hemen ulaşın: info@ebh.com.tr | 0850 766 36 36

outsource eleman, outsource personel, branch office support, istanbul it support, istanbul it helpdesk, firewall, güvenlik duvarı, bilgi güvenliği, firewall kurulumu, vpn kurulumu, server kurulumu, antivirüs kurulumu, web filtreleme, it elemanı, outsource personel, outsource eleman, it personeli, it outsource personel, it outsource elemanı, outsource it elemanı, it destek elemanı, it destek personeli, t support elemanı, destek bilişim, bilgi işlem, bilgi teknolojileri, bilgisayar servisi, yedekleme, bilgisayar destek, it danışmanlık, bilişim destek, pc destek, bilişim destek hizmetleri, bilişim danışmanlık, kurumsal bakım anlaşması, bt danışmanlık, teknik destek, bilgisayar servisi, it desteği, profesyonel it desteği, kurumsal it desteği, şifrelenmiş data, hacker saldırısı, datalarımız çalındı, data güvenliği, viruslü email, data encrytion, fidye saldırısı, Data bilgi, veri yedekleme, virüs temizliği, antivirüs yazılımı, server sunucu güvenliği, sunucu yedekleme, veri yedekleme