NEDEN VPN [ OFİSE GÜVENLİ UZAKTAN ERİŞİM ] KULLANMALIYIZ

VPN Nedir?

VPN, yetkili bir kişinin bir ağ bağlantısı aracılığıyla coğrafi bir mesafeden bir bilgisayara veya ağa erişme yeteneğidir. Bu, özellikle şubelerde çalışan, seyahat eden veya uzaktan çalışan çalışanlar için önemlidir.

VPN, uzaktaki kullanıcıların herhangi bir zamanda ağa bağlı herhangi bir cihaz veya sunucudaki dosyalara ve diğer sistem kaynaklarına erişmesini sağlar. Bu, çalışan üretkenliğini artırır ve çalışanların ofis dışındaki çalışanlar ile iş birliği yapmasına olanak tanır.

Uzaktan erişim sağlamanın en yaygın yöntemi, uzaktan erişim sanal özel ağ (VPN) bağlantısıdır. VPN, internet gibi daha az güvenli bir ağ üzerinden güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturur. VPN teknolojisi, uzaktaki kullanıcıların ve şube ofislerin kurumsal uygulamalara ve diğer kaynaklara güvenli bir şekilde giriş yapmalarını sağlamak için geliştirilmiştir.


Peki VPN nasıl çalışır?

VPN, yazılım, donanım ve ağ bağlantısının bir kombinasyonu ile gerçekleştirilir.

Yazılım: VPN gibi güvenli bir yazılım çözümü kullanma.

Donanım: Ana bilgisayarları kablolu bir ağ arabirimi veya Wi-Fi ağ arabirimi aracılığıyla bağlayarak.

Ağ: İnternet üzerinden bağlanarak.

VPN’ler bireysel kullanıcıları özel ağlara (Ofislere) bağlar. Her kullanıcının VPN sunucusuna bağlanabilen bir VPN uygulamasına ihtiyacı vardır.

Bir kullanıcı ağa bir VPN uygulaması aracılığıyla bağlandığında, yazılım verileri internet üzerinden iletmeden önce şifreler. VPN sunucusu veya ağ geçidi, hedeflenen ağın ucunda bulunur ve verilerin şifresini çözerek özel ağ içindeki uygun ana bilgisayara gönderir.

Eğer iki farklı ofis lokasyonunuz varsa bunları IPSec VPN yöntemi ile birbirne bağlayabilirsiniz. Bu şekilde iki ofisi aynı ağda çalışan tek bir ofismiş gibi kullanmanız mümkündür.


Bize hemen ulaşın: info@ebh.com.tr | 0850 766 36 36

firewall, güvenlik duvarı, bilgi güvenliği, firewall kurulumu, vpn kurulumu, server kurulumu, antivirüs kurulumu, web filtreleme, it elemanı, outsource personel, outsource eleman, it personeli, it outsource personel, it outsource elemanı, outsource it elemanı, it destek elemanı, it destek personeli, t support elemanı, destek bilişim, bilgi işlem, bilgi teknolojileri, bilgisayar servisi, yedekleme, bilgisayar destek, it danışmanlık, bilişim destek, pc destek, bilişim destek hizmetleri, bilişim danışmanlık, kurumsal bakım anlaşması, bt danışmanlık, teknik destek, bilgisayar servisi, it desteği, profesyonel it desteği, kurumsal it desteği, şifrelenmiş data, hacker saldırısı, datalarımız çalındı, data güvenliği, viruslü email, data encrytion, fidye saldırısı, Data bilgi, veri yedekleme, virüs temizliği, antivirüs yazılımı, server sunucu güvenliği, sunucu yedekleme, veri yedekleme